Your cart is currently empty!
Breitling Superocean Heritage II Chronograph
$5,582.00
Très peu porté . Trop large pour mon poignet. En parfait état encore sous garantie Bretling.
Description
Très peu porté . Trop large pour mon poignet. En parfait état encore sous garantie Bretling.
Additional information
| SKU | AB0162121B1S1 |
|---|---|
| Brand | Breitling |
| Model | Superocean Heritage II Chronograph |
| Reference number | AB0162121B1S1 |
| Year of production | 2020 |
| Condition | intangible scratches., such as small, Used (Very good)The item shows minor signs of wear |
| Scope of delivery | no original papers, Original box |
| Gender | Men's watch/Unisex |
| Location | France |
| Price | 582) [Negotiable], 800 (= $5, €4 |
| Availability | Item is in stock |
| Caliber/movement | B01 |
| Power reserve | 70 h |
| Number of jewels | 47 |
| Frequency | 28000 A/h |
| Case material | Steel |
| Case diameter | 44 mm |
| Thickness | 15.5 mm |
| Water resistance | 20 ATM |
| Bezel material | Ceramic |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Black |
| Dial numerals | Lines |
| Bracelet material | Rubber |
| Bracelet color | Black |
| Clasp | Fold clasp |
| Clasp material | Steel |












Reviews
There are no reviews yet.