Your cart is currently empty!
Description
Full set, in good condition with 2 additional straps.
Additional information
| SKU | 25600TN |
|---|---|
| Brand | Tudor |
| Model | Pelagos |
| Reference number | 25600TN |
| Year of production | 2018 |
| Condition | or small dents., scuffs, Used (Good) The item shows visible and tangible signs of wear like scratches |
| Most Recent Servicing | 2023Serviced by the manufacturer, January 8 |
| Scope of delivery | Original box, original papers |
| Gender | Men's watch/Unisex |
| Location | Canada |
| Price | 510) [Negotiable], 750 (= $3, C$4 |
| Availability | Item is in stock |
| Movement | Automatic |
| Caliber/movement | MT5612 |
| Power reserve | 70 h |
| Case material | Titanium |
| Case diameter | 42 mm |
| Thickness | 14 mm |
| Water resistance | 50 ATM |
| Bezel material | Titanium |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Black |
| Dial numerals | Lines |
| Bracelet material | Titanium |
| Bracelet color | Steel |
| Bracelet thickness | 14 mm |
| Lug width | 22 mmSize guide |
| Clasp | Double-fold clasp |
| Clasp material | Titanium |
| Buckle width | 20 mm |












Reviews
There are no reviews yet.