Your cart is currently empty!
Panerai Luminor 1950 Regatta 3 Days Chrono Flyback
-Product description- Details: Panerai Luminor 1950 PCYC Regatta 3 Days Flyback Titanio PAM00652
597 in stock
Description
-Product description- Details: Panerai Luminor 1950 PCYC Regatta 3 Days Flyback Titanio PAM00652 Brand: Panerai Model number: PAM00652 Year of manufacture: unknown Face color: black Case size: Height 4. 7cm x Width 4. 6cm (excluding crown) Case thickness: 1. 7cm Material: Titanium Arm circumference: Minimum approximately 16. 5cm Maximum approximately 21. 5cm (genuine band/genuine buckle) Band color: Black (rubber) Band maximum width: 2. 5cm Weight: 167g (band included) Drive: automatic winding Accessories: Inner box (slight scratches, scuffs, slightly dirty), outer box (slight scratches, scuffs, slightly torn/stained), manual, manufacturer repair statement (2023/8 complete service, etc. ) *All accessories shown in the photo are included. Note: Luminor 1950 PCYC Regatta 3 Days Flyback Titanio has a cool matte black face on Panerai’s unique cushion case. A regatta model whose model name is PCYC (PANERAI CLASSIC YACHT CHALLENGE), it is a functional and impressive piece equipped with a 5-minute countdown timer and a flyback chronograph that can measure lap times. Complete service completed at Panerai in August 2023.
Additional information
| SKU | PAM00652 |
|---|---|
| Brand | Panerai |
| Model | Luminor 1950 Regatta 3 Days Chrono Flyback |
| Reference number | PAM00652 |
| Dealer product code | G8961 |
| Year of production | Unknown |
| Scope of delivery | no original papers, Original box |
| Location | Japan, Saitama Prefectural Saitama City |
| Price | 000 (= $9, 348, 673), ¥1 |
| Availability | Item needs to be procured |
| Movement | Automatic |
| Case material | Titanium |
| Case diameter | 47 x 46 mm |
| Thickness | 17 mm |
| Dial | Black |
| Bracelet color | Black |
| Lug width | 25 mmSize guide |
| Buckle width | 25 mm |








Reviews
There are no reviews yet.