Your cart is currently empty!
Description
Condition 9. 5/10 I am adding a new Full lume NATO strap
Additional information
| SKU | 1290.41.59.1753 |
|---|---|
| Brand | Eterna |
| Model | Kontiki |
| Reference number | 1290.41.59.1753 |
| Year of production | 2019 |
| Condition | intangible scratches., such as small, Used (Very good) The item shows minor signs of wear |
| Scope of delivery | Original box, original papers |
| Gender | Men's watch/Unisex |
| Location | Poland |
| Price | 597)[Negotiable], 900 (= $1, zł5 |
| Availability | Item is in stock |
| Movement | Automatic |
| Caliber/movement | Sellita SW200-1 |
| Power reserve | 38 h |
| Number of jewels | 26 |
| Frequency | 28800 A/h |
| Case material | Steel |
| Case diameter | 44 mm |
| Thickness | 12 mm |
| Water resistance | 20 ATM |
| Bezel material | Ceramic |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | White |
| Dial numerals | No numerals |
| Bracelet material | Steel |
| Bracelet color | Steel |
| Clasp | Buckle |
| Clasp material | Steel |











Reviews
There are no reviews yet.